четвер, 17 грудня 2020 р.

Виставка портрет "Велична творчість Михайла Старицького"

З нагоди відзначення 180 річниці з дня народження М. Старицького – видатного українського драматурга, поета, прозаїка, громадського діяча, міська центральна бібліотека ім. Костя Солухи підготувала виставку портрет «Велична творчість Михайла Старицького». М. Старицький є автором 24 драматичних творів. На виставці представлені твори, які заслуговують особливої уваги драми: «Талан». «Не судилося» присвячені соціально побутовим темам, історичні драми «Маруся Богуславка», прозові твори «Оборона Буші», «Молодість Мазепи». М. Старицький зробив значний вклад у розвиток українського професійного театру, збирав і записував українські народні пісні, займався видавничою діяльністю. Про ці та інші сторінки з життя та творчості М. Старицького можна дізнатись з літератури яка представлена на виставці та у фондах нашої бібліотеки.

четвер, 10 грудня 2020 р.

вівторок, 17 листопада 2020 р.

Літературне знайомство "Майстер українського сучасного детективу"

Андрі́й Анато́лійович Кокотю́ха— сучасний український письменник-белетрист. Народився у місті Ніжині, в родині зварювальника і медсестри. Перший художній твір написав у віці 7 років. До 12 років читав і писав лише казки. Мріяв стати бібліотекарем. Працював збиральником меблів, різноробочим та муляром на будівництві. Але закінчив факультет журналістики Київського університету ім Т. Шевченка. Перше оповідання опубліковане 1987 року. У 1991 році написав повість «Шлюбні ігрища жаб» яка отримала в 1995 році нагороду видавництва «Смолоскип». Протягом 1999 — 2006 років побачили світ книги А. Кокотюхи: «Повернення сентиментального гангстера», «Нейтральна територія», «Ментовский город», «Отработанний матеріал», «Мама, донька, бандюган», «Криминальная Украина», «Криминальная Украина-2», «Криминальная Украина-3», «Почему Украина не Россия». Пише українською і російською мовами. Дослідник української масової літератури доктор філологічних наук Софія Філоненко називає А. Кокотюху батьком «українського готичного детективу», хоча сам автор вважає, що в його текстах присутня швидше неоготика, напряму пов'язана з актуальними суспільними та соціальними проблемами України, а звернення до готики та загалом фольклору збігається з традиціями давньої української літератури.



четвер, 8 жовтня 2020 р.

  Драйв-читання для бібліогурманів 

виставка-рекомендація


Книжкова виставка «Драйв-читання для бібліогурманів» стані темою для роздумів: «Що таке щастя?», «Що таке почуття?». Тут найвідвертіші книги, в яких розкриваються відповіді на питання: «Хто я?», «Що добре, а що погано?», а також  у книгах фігурують базові права особистості. 
Загалом до уваги користувачів пропонується література, яка буде цікавою сучасній молоді і всім, хто відчуває себе молодим.





вівторок, 29 вересня 2020 р.

З РОДИНИ КОРИФЕЇВ

відеоальманах (до 175-ої річниці від дня народження Івана Карпенка-Карого)



четвер, 17 вересня 2020 р.

четвер, 25 червня 2020 р.

 Творець фантастичних образів

Виставка-портрет до 100-річчя від дня народження Рея Бредбері



середа, 4 березня 2020 р.

Книжкове асорті "Меню літературної весни"



З метою  привернути увагу  користувача  до   сучасних українських  та зарубіжних письменників. Міська центральна бібліотека ім. Костя Солухи підготувала книжкове асорті «Меню літературної весни». Дегустація книг – це сучасний формат швидко “скуштувати” ті книжки української та зарубіжної літератури до яких не доходили руки, або про які ви ще не чули.
 Книжкові гурмани можуть  «поласувати» «Українським смаком»  від Надії Гуменюк,Галини Вдовиченко, Володимира Лиса та ін., які отримали спеціальну відзнаку на літературному конкурсі «Коронація слова». Посмакувати «історичним сендвічем» від «батька історичного бестселера» Василя Шкляра та продегустувати «книги для розуму». Запрошуємо всіх до нашої бібліотеки провести час цікаво, весело і «смачно» на Дегустації літературних смаколиків.
Починаємо з загальної дегустації української літератури ХХ століття, яку потрібно знати всім, хто вважає себе освіченою людиною. 







четвер, 20 лютого 2020 р.

Година патріотичної поезії "На варті наших душ Небесна Сотня"





 

20 лютого вся Україна вшановує День  пам’яті Героїв Небесної Сотні. Трагічні події 2013-2014 року ввійшли в історію нашого народу, як символ нескореності та самопожертви кращих синів та дочок України.
В пам'ять про полеглих на Майдані за майбутнє України та вшановуючи подвиг учасників революції Гідності, 20 лютого для студентів спеціалізації образотворчого та декоративного мистецтва Кам’янець-Подільського коледжу культури та мистецтв, працівниками центральної міської бібліотеки ім. К. Солухи було проведено годину патріотичної поезії «На варті наших душ Небесна Сотня».
Бібліотекар розповіла присутнім про ті буремні дні, про Героїв Небесної Сотні, зокрема, наших земляків Анатолія Корнєєва та Віталія Васільцова. Студенти від щирого серця декламували патріотичні вірші сучасних українських авторів, присвячені подіям лютого 2014 року, а також з цікавістю ознайомилися з документальною та художньою літературою  з фондів нашої бібліотеки, де представлена хроніка історичних подій  тієї доленосної зими.
На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто загинув у боротьбі за створення своєї незалежної держави, увійшовши у безсмертя, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.











вівторок, 18 лютого 2020 р.

День Святого Валентина





У День Святого Валентина  для шанувальників  літератури про кохання представлено виставку – свято  «LOVE STORY».



четвер, 13 лютого 2020 р.

виставка-портрет "Палітра творчого портрету"



З метою формування національної самосвідомості, патріотизму серед молоді, міська центральна бібліотека ім. Костя Солухи підготувала виставку – портрет «Палітра творчого портрету». Виставка присвячена 115 річниці від дня народження Уласа Самчука українського прозаїка, журналіста, громадського діяча. Письменника справедливо називають «Гомером українського життя ХХ ст. Він створив неповторну художню панораму своєї епохи, показав рідний народ у часи великих випробувань. На експозиції представлено літературу присвячену життю та творчості Уласа Самчука. Найпомітнішою працею письменника є роман «Марія» (1934). Ця робота має підзаголовок – «Хроніка одного життя». Поштовхом до написання цього твору став страшний голод 1932-1933 рр. – справжня трагедія багатостраждальної української нації. «Марія» – перший художній твір в українській та світовій літературі про ці страшні події. Творчість Уласа Самчука, митця, якому чи не єдиному серед українських письменників вдалося відтворити «повне психологічне обличчя українського народу» у часі та просторі, починає займати належне  місце  у свідомості українського народу.